Mezoterapia iglowa
Mayorka  »  Kosmetologia estetycznaZabiegi   »   Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Mezoterapia błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistość cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry.

 • Czas trwania:

  60 minut

 • Wskazania:

  spadek elastyczności i zwiotczenie skóry twarzy lub ciała. sucha odwodniona skóra. zaawansowane zmarszczki. profilaktyka przeciwzmarszczkowa. opadający owal twarzy

 • Części ciała:

  Cała twarz

Umów się na zabieg

Doskonałe nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegu mezoterapii.

Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu.

Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki.

Efekty zabiegu mezoterapii

Mezoterapia słynie z efektywnego odżywienia i głębokiego nawilżenia skóry. W efekcie nasza skóra doświadcza rewitalizacji

Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i poprawia się jej elastyczność. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów.

Powinny odbywać się cyklicznie co 2 -4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu w zależności od zastosowanego preparatu na skórze mogą być widoczne tzw. depozyty czyli grudki w miejscach podania preparatu, zazwyczaj rozchodzą się one do kilku godzin. Po zabiegu może wystąpić kilkudniowy obrzęk, zazwyczaj w okolicy oczu, natomiast nie zawsze. Czasami pojawiają się siniaki i małe krwiaczki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Zabiegu nie powinno się przeprowadzać w przypadku następujących stanów czy chorób:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • cukrzyca,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.